• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تلفن : 09196359446
  •  شرکت تعاونی توسعه ناب گوهران سبلان
  •  تلگرام: 

تجهیز و راه اندازی کارگاه گوهرتراشی

 این متن بصورت دمو می باشد.می توانید آن را تغییر دهید.

رفراکتومتر

 سرعت نور در محیط های مختلف به دلیل متفاوت بودن چگالی مولکولی متفاوت است به همین دلیل نور در هنگام برخورد با سطح اجسام شفاف ، به دلیل تفاوت در چگالی مولکولی از مسیر مستقیم منحرف می شود

 پولاریسکوپ

 پولاريسکوپ يکي از ابزار جواهرشناسي است که اغلب اوقات ناديده گرفته ميشود. اکثر جواهرشناسان از اين ابزار استفاده ميکنند تا بتوانند سنگ قيمتي را در يکي از دو گروه Isotropic يا anisotropic دسته بندي کنند و با استفاده از نور نوع گوهر را مشخص مي کنند.

 پولاريسکوپ (Polariscope) که مي توان ترجه فارسي قطب سنج نوري را براي آن در نظر گرفت، ابزاريست کاربردي در علم گوهر شناسي. اين ابزار که با استفاده از نور پولاريزه براي شناسايي گوهرها مورد استفاده متخصصين جواهرشناس قرار مي گيرد. داراي دو فيلتر است. (يکي در بالاي آن و يکي در قسمت پاييني آن قرار دارد). اين فيلترها از ورقه هاي پلاستيکي پولاريزه تشکيل شده اند که جايگزين کريستال iodoquinine sulfate در مدل هاي اوليه اين دستگاه مفيد شده اند.

 با استفاده از پولاريسکوپ و چند ابزار جانبي براي آن مي توان شخصيت نوري(optic character) و علامت نوري(opticsign) يک سنگ قيمتي را بررسي کرد. همچنين اين ابزار جواهر شناسي بعد از ميکروسکوپ وسيله بسياري عالي براي تشخيص سنگ هاي قيمتي طبيعي از مدل هاي مصنوعي آنها مي باشد، البته بايد گفت که با پيشرفت علم تشخيص گوهر هاي طبيعي و مصنوعي از يکديگر روز به روز دشوار تر مي شود.